Reprezentuję wolny zawód / pracuję na kontrakcie B2B

Jak zabezpieczyć się finansowo, nie mając umowy o pracę?

Praca na etacie czy na własny rachunek? To dziś ciężki orzech do zgryzienia. Jeżeli pracujesz na umowę o pracę, każdego miesiąca 30% Twojej pensji przeznaczane jest na zabezpieczenie Twojej emerytury, zdrowia, ale również wypoczynku w ramach przysługującego Ci płatnego urlopu. Umowa o pracę to stabilny dochód, który jednak sporo Cię kosztuje. Dlatego wiele osób decyduje się założyć własną działalność gospodarczą, która pozwala im m.in. na obniżenie tych kosztów.

Prowadzę własną firmę, więc nie mam przywilejów pracowniczych. Co mogę zrobić?

Decydując się na prowadzenie własnej firmy lub pracując na kontrakcie, dostajesz za wykonane usługi więcej pieniędzy. To znaczy, że masz też większe możliwości optymalizowania podatków, generując koszty w swoim zakładzie pracy. Jednocześnie podejmujesz ryzyko związane z przebytymi chorobami czy wziętym urlopem – te dni będą dla Ciebie z punktu finansowego „stratne”. Przed zimowym przeziębieniem oraz potrzebą wypoczynku nie sposób jednak uciec. Z mojego doświadczenia wynika, że zdecydowana większość mikroprzedsiębiorców pomija tematy związane z zabezpieczeniem emerytury i ubezpieczeń zdrowotnych lub korzysta z nieodpowiednich produktów finansowych. Czas to zmienić!

Jak będzie wyglądać spotkanie?

Na początek zapoznam się z Twoimi przychodami i wydatkami, czyli sprawdzę książkę przychodów i rozchodów. Następnie wspólnie określimy, które wydatki możesz dodatkowo wliczyć w koszty firmy. Mając na uwadze informacje o niepewnej przyszłości obecnego systemu emerytalnego, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, zaplanuję z Tobą zabezpieczenie emerytury, dobierając odpowiednie rozwiązanie dedykowane dla przedsiębiorcy (dowiedz się więcej: Chcę zabezpieczyć swoją emeryturę).

Dobiorę dla Ciebie ubezpieczenie, dzięki któremu będziesz mógł w końcu przestać martwić się o sezonową grypę. Rozwiązanie, które zaproponuję, pozwoli Ci na otrzymywanie miesięcznego świadczenia w przypadku czasowej niezdolności do pracy (tzw. prywatne L4).

Jeżeli jesteś freelancerem i otrzymujesz nieregularne wypłaty, pomogę Ci w zarządzaniu budżetem firmowym i prywatnym, tak byś mimo niestabilnych przychodów mógł liczyć na maksymalną stabilizację, zwłaszcza gdy masz rodzinę. Jeżeli nie jesteś w pełni zadowolony ze swojego konta firmowego, znajdę dla Ciebie odpowiedniejsze.

Co zyskasz dzięki współpracy ze mną, jeżeli jesteś samozatrudniony lub reprezentujesz wolny zawód?

  • Przygotuję rozwiązanie dedykowane dla Twojej grupy zawodowej.
  • Ubezpieczenia będą uwzględniały niezdolność do pracy w Twoim zawodzie.

 

Wskazówka: Będąc przedsiębiorcą, nie skupiaj się tylko na zarabianiu pieniędzy. Pomyśl również o sobie. Produkty finansowe powinny wspierać Cię w Twojej działalności.

Produkty finansowe dedykowane dla:

  • Lekarzy
  • Programistów
  • Weterynarzy
  • Prawników
  • Architektów
  • Notariuszy
  • Sportowców
  • Freelancerów

Szukasz idealnego rozwiązania dla swojego zawodu? Skontaktuj się ze mną, dobiorę dla Ciebie najlepsze rozwiązania i produkty finansowe dostępne na rynku.