Chcę zadbać o swoje oszczędności

Jak Twoje pieniądze mogą aktywnie pracować dla Ciebie?

Sposobów na oszczędzanie jest co najmniej kilkanaście. Jednak każda metoda jest dobra, jeżeli pozwalamy zgromadzonym funduszom aktywnie na nas pracować. Jak pokazują badania, tylko niewielki procent Polaków inwestuje swoje pieniądze, tak by osiągnąć z nich w przyszłości zysk. To poważny błąd!

Jak powinno wyglądać idealne zarządzanie oszczędnościami?

Idee mądrego oszczędzania nadwyżek finansowych pokazuje teoria tzw. schodków inwestycyjnych.

Pierwszym krokiem jest posiadanie konta bankowego. To dzięki niemu płacisz rachunki oraz otrzymujesz pensję. Konto bankowe powinno być przede wszystkim darmowe i wygodne. Pomyśl o nim teraz przez moment… Pamiętasz, kiedy je założyłeś? Czy wypłaty z bankomatu i przelewy są darmowe? A jego utrzymanie? Jeżeli nie, doradzę Ci wybór nowego banku, którego oferta będzie dla Ciebie bardziej opłacalna.

Drugim krokiem są lokaty terminowe, konta oszczędnościowe oraz fundusze pieniężne. To popularne i bezpieczne formy gromadzenia kapitału. W ich ramach warto mieć tzw. poduszkę finansową, która będzie stanowiła zabezpieczenie na czarną godzinę oraz realizować cele krótkoterminowe (np.: kupno auta lub organizacja wesela). Te pieniądze powinny być w każdej chwili nie tylko dostępne, ale i odpowiednio oprocentowane. W przeciwieństwie do Ciebie Twoje pieniądze nigdy nie powinny odpoczywać. Znajdę rozwiązanie oszczędnościowe, które będzie nie tylko elastyczne, ale i przynoszące zyski.

Jeżeli z Twoich środków zostają Ci nadwyżki finansowe, możesz pozwolić sobie na regularne i długofalowe oszczędzanie. Jeżeli chcesz gromadzić kapitał, przygotuję dla Ciebie idealne rozwiązanie oparte o Twoje preferencje oraz budżet. Pomogę Ci wybrać spośród wielu ofert lokat czy programów oszczędnościowych. Jesteś gotowy na niewielkie ryzyko? Z gąszcza ofert wybiorę dla Ciebie odpowiedni fundusz inwestycyjny.

Masz wolne środki i chciałbyś/-łabyś na nich zarabiać?

Jeżeli na Twoim koncie oszczędnościowym znajduje się większa suma pieniędzy, nie powinieneś pozwolić im na nim pozostać (zwłaszcza jeśli jest niskooprocentowane!). Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestować je, tak by zarabiały na Ciebie samodzielnie. Wachlarz sposobów na osiągnięcie zysku jest dziś szeroki i bardzo łatwo się w nim zgubić, zwłaszcza gdy nie ma się doświadczenia w inwestowaniu oraz orientacji w produktach bankowych (przy czym ciągle pojawiają się nowe!).

Jako doradca przedstawię Ci kilka produktów – gwarantowanych i inwestycyjnych, żeby ustalić odpowiednią kwotę i czas ulokowania oszczędności w odpowiednim rozwiązaniu finansowym: od nieruchomości, funduszy inwestycyjnych otwartych i zamkniętych, po obligacje korporacyjne czy inwestycje alternatywne. Wszystko zależy jednak od Twojego podejścia, akceptacji ryzyka oraz tego, czy chcesz zarządzać inwestycjami samodzielnie, czy raczej skorzystać z opieki doradcy inwestycyjnego.

Zainwestowałeś/-łaś już pewne środki. Co teraz?

Dość często okazuje się, że mógłbyś zarabiać na swoich oszczędnościach o wiele więcej, gdybyś nie trzymał ich w złych miejscach. Niskooprocentowane konta oszczędnościowe, lokaty terminowe lub nietrafione produkty albo fundusze inwestycyjne to problem wbrew pozorom wielu osób. Na szczęście w większości przypadków można temu zaradzić. Pomogę Ci wyciągnąć pieniądze z nietrafionych inwestycji, by ulokować je w rozwiązaniach dających lepsze perspektywy.

A jeśli masz już w swoim portfelu produkty inwestycyjne regularne lub jednorazowe bądź też fundusze inwestycyjne, to przedstawię Ci efektywne narzędzia służące do zarządzania nimi oraz udzielę dostępu do rekomendacji inwestycyjnych, dzięki którym będziesz mógł osiągnąć wyższą stopę zwrotu.

Co zyskasz dzięki współpracy ze mną przy inwestowaniu wolnych środków?

  • Znajdę oszczędności w Twoim budżecie, dzięki którym będziesz mógł zacząć wreszcie oszczędzać.
  • Dam Ci dostęp do specjalistycznej wiedzy z zakresu produktów inwestycyjnych oferowanych aktualnie przez instytucje finansowe.
  • Uzyskasz pomoc w wyciągnięciu pieniędzy z nietrafionych inwestycji.
  • Dam Ci dostęp do profesjonalnej wiedzy doradcy inwestycyjnego z Domu Maklerskiego Phinace.

 

Wskazówka: Nie ma jednego idealnego sposobu na trafioną inwestycję. Wszystko zależy od Twojego poziomu akceptacji ryzyka i wiedzy, jaką masz. Dlatego postaw na edukację finansową, a na początku drogi wybierz współpracę z doradcą.

Dostępne produkty finansowe:

  • Lokaty bankowe
  • Konta oszczędnościowe
  • Fundusze Inwestycyjne Otwarte, Specjalistyczne, Zamknięty
  • Polisy inwestycyjne
  • Inwestycje w nieruchomości

Twoje pieniądze jeszcze dla Ciebie nie pracują? Zmieńmy to razem