Chcę ubezpieczyć swoich pracowników

Nowatorskie metody na redukcję rotacji pracowników – jak to zrobić?

Wśród najważniejszych wyzwań stawianych przed działami HR w firmach jest pozyskiwanie najlepszych pracowników i zapobieganie ich rotacji, wskazują badania #TrendyHR_2016. Utrata specjalistów to jedno z droższych ryzyk, jakie pracodawca musi wziąć pod uwagę w swojej działalności.

Benefity jako system motywacyjny dla pracowników

Z zatrudnieniem pracowników jest jak z chorobą. Można leczyć skutki, czyli pozwalać sobie na stratę wartościowych pracowników i pozyskiwać nowych, wydając znaczne kwoty na headhunterów, lub niwelować przyczynę i tworzyć przyjazne miejsca pracy.

Ubezpieczenia grupowe, w tym rodzinne za urodzenie dziecka

Popularnym sposobem na przyciągnięcie specjalistów do Twojej firmy jest zaoferowanie im ubezpieczenia grupowego. Jeżeli taka „grupówka” funkcjonuje już u Ciebie w przedsiębiorstwie, zweryfikuję ją i porównam z innymi ofertami. Ubezpieczenie grupowe działa podobnie jak OC dla samochodu – możesz je zmieniać co roku i otrzymywać atrakcyjne zniżki.

Jeżeli w Twojej firmie ten typ ubezpieczenia nie istnieje, przygotuję Cię na jego wprowadzenie. Oferta dostosowana zostanie pod indywidualne potrzeby firmy (liczba pracowników, rodzaj pracy itp.) będzie zawierała kilka wariantów do wyboru, a co najważniejsze – zostanie przygotowana z uwzględnieniem możliwości finansowych Twojej firmy.

Pakiety medyczne

Przygotuję dla Twoich pracowników pakiet medyczny z dostępem do prywatnej opieki lekarskiej. Pakiet lekarski może zmniejszyć liczbę dni L4 Twoich pracowników, ponieważ dostęp do lekarzy oraz badań jest w porównaniu do przychodni NFZ o wiele lepszy i szybszy. Zdrowy pracownik to realna korzyść dla pracodawcy. Dlaczego warto wybrać w tej sytuacji doradcę? Przede wszystkim odciążę Cię z konieczności zbadania potrzeb wśród pracowników oraz negocjowania warunków i cen z prywatnymi poradniami medycznymi czy sieciami oferującymi karty wstępu do obiektów sportowych.

Program lojalnościowy dla najcenniejszych pracowników

Jeżeli prowadzisz biznes, wiesz, że o ile z wypełnieniem stanowisk niskiego rzędu może nie być większych problemów, o tyle z zatrudnieniem specjalistów bywa już dużo trudniej. Coraz częściej pieniądze nie są odpowiednim motywatorem i większość pracodawców zaczyna to powoli rozumieć. Jak więc zatrzymać cennego specjalistę u siebie?

Nasza kancelaria finansowa opracowała autorskie rozwiązanie, które pozwala zatrzymać pracownika u siebie na jasnych zasadach i na określony czas.

Nasz program lojalnościowy polega na lokowaniu ich premii dla pracownika i uzależnienia jego wypłaty od przepracowanego okresu. Dla pracownika tworzone jest specjalne konto, na które pracodawca wpłaca premie. Zgromadzony kapitał można odebrać dopiero po przepracowaniu ustalonego czasu. Do tej chwili pieniądze są zablokowane na koncie, a jeżeli osoba zatrudniona będzie chciała odejść przed upływem terminu obowiązywania umowy, straci zarobione w ten sposób pieniądze. To sposób na to, by zatrzymać pracownika na określony czas w firmie, jednocześnie go nagradzając.

Tutaj niezwykle ważna będzie wypracowana relacja ze specjalistą oraz wyjaśnienie mu zalet i wad takiego rozwiązania. W ramach współpracy przeprowadzę cały proces wdrażania i realizacji programu lojalnościowego dla najcenniejszych pracowników.

Co zyskasz dzięki współpracy ze mną przy wyborze ubezpieczenia dla pracowników?

  • Odciążę Cię od załatwiania formalności związanych z wykupieniem odpowiedniego ubezpieczenia grupowego lub pakietów medycznych.
  • Zbadam potrzeby Twojej firmy, tak by oferowane przez Ciebie benefity były możliwie najkorzystniejsze dla Twoich pracowników.
  • Pokażę i wdrożę innowacyjny program lojalnościowy, dzięki któremu atrakcyjnie nagrodzisz pracownika i jednocześnie zatrzymasz go u siebie na dłużej.
  • Wynegocjuję atrakcyjniejsze dla Ciebie stawki u ubezpieczyciela.

 

Wskazówka: Dobrze zgrany zespół to podstawa prężnie funkcjonującej firmy. Jeżeli nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na szukanie nowych pracowników, zainwestuj w benefity dla nich, dzięki którym zatrzymasz ich u Ciebie.

Dostępne produkty finansowe:

  • Ubezpieczenia grupowe
  • Ubezpieczenia NNW dla pracowników
  • Pakiety medyczne
  • Programy lojalnościowe

Odszedł od Ciebie wartościowy pracownik? Nie pozwól by zrobili to kolejni!