Chcę ubezpieczyć majątkek prywatny i/lub firmowy

Jak zabezpieczyć sprzęt firmowy, dom lub mieszkanie?

„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”, mówi stare przysłowie. W kapitalistycznej gospodarce, w której funkcjonujemy, podstawą naszego dobrobytu jest praca, jaką wykonujemy. Dzięki niej możemy realizować swoje podstawowe potrzeby, związane np. z remontem mieszkania, oraz materialne, takie jak chęć kupna nowego samochodu lub sprzętu wideo. Jednak w naszym życiu zdarzają się różne wypadki, w wyniku których nasz majątek ulega częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu.

Ubezpieczenie mieszkania – co musisz wiedzieć

Twoje pierwsze mieszkanie? Kawalerka jako spadek po babci. Obie nieruchomości mogą zostać ubezpieczone od kradzieży lub zniszczeń. Pytanie tylko gdzie? Jeżeli zwrócisz się w tej sprawie do agenta, upewnij się, że zniżki, które chce Ci zaoferować, nie będą Cię w przyszłości wiele więcej kosztować. Wyobraź sobie sytuację: jesteś właścicielem mieszkania na parterze. Jego lokalizacja powoduje, że jest bardziej narażone na ryzyko związane z włamaniem. W takiej sytuacji dodatkowa zniżka przysługuje m.in. z tytułu montażu w oknach rolet antywłamaniowych. Jeżeli Twój agent wykaże, że je masz, choć rzeczywistość jest zupełnie inna, to jeśli dojdzie do kradzieży, ubezpieczyciel nie uzna Twoich roszczeń. Niewiele mogłeś zrobić, byłeś w końcu nieświadomy tego, skąd owe zniżki się wzięły.

Zweryfikuję towarzystwa ubezpieczeniowe i polisy, które obecnie opłacasz, by mieć pewność, że Twój majątek jest odpowiednio zabezpieczony.

Następnie sprawdzę oferty w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych, żeby dobrać dla Ciebie ubezpieczenie o odpowiedniej jakości i w jak najniższej cenie.

Więcej aut lub mieszkań to większe ryzyko. Czy wysokość polisy będzie proporcjonalna?

Dość częstym błędem jest posiadanie ubezpieczenia w różnych towarzystwach. Jeżeli jesteś właścicielem samochodu oraz mieszkania, to najlepszym rozwiązaniem będą ubezpieczenia pakietowe. Połączenie polis pozwala wynegocjować lepszą zniżkę. Jeśli masz więcej nieruchomości albo flotę samochodową, to wynegocjuję dla Ciebie preferencyjne warunki.

Jeżeli zajmujesz się wynajmowaniem mieszkania, wiesz, że lokatorzy potrafią wyrządzić szkody – nie tylko w Twoim mieszkaniu, ale również mieszkaniu sąsiadów. Kto za to powinien zapłacić? Często zamiast dochodzić odszkodowania od wynajmujących, lepiej zabezpieczyć się przed tego typu wypadkami. Jeżeli zajmujesz się wynajmowaniem mieszkań profesjonalnie, pomogę Ci znaleźć i dopasować odpowiedni rodzaj ubezpieczenia, który pozwoli spać spokojnie Tobie, lokatorom oraz sąsiadom.

Ubezpieczenia firmy również możesz negocjować

Jako właściciel firmy masz pewien majątek, taki jak np.: powierzchnię biurową, komputery czy maszyny. Są to środki trwałe, które należy zabezpieczyć przed zniszczeniem.

Dodatkowo, jeżeli prowadzisz działalność – jesteś fryzjerem, tatuażystą czy informatykiem – musisz mieć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej firmy. Ta polisa zabezpiecza Cię w przypadku, gdyby klient na skutek źle wykonanej usługi zażądał od Ciebie odszkodowania. W obu przypadkach przygotuję dla Ciebie ofertę, która będzie dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Przez najbliższe kilkanaście lat, gdy będziesz przedłużał/-ła ubezpieczenie auta bądź nieruchomości, pomogę Ci z formalnościami i załatwię polisy o 5-25% tańsze. Zyski możesz policzyć samemu: kilkadziesiąt złotych rocznie x 30 lat współpracy.

Co zyskasz dzięki współpracy ze mną przy wyborze ubezpieczenia majątku?

  • Pamiętam o Twoich zobowiązaniach związanych z przedłużeniem polisy, a dzięki podjęciu odpowiednich działań wcześniej mogę wynegocjować lepsze stawki w TU.
  • Zaoszczędzisz czas, ponieważ przedłużenie polisy będziemy mogli załatwić w kilka sekund, bez wychodzenia z domu.
  • Specjalizuję się w doradztwie dla firm mikro-, małych i średnich.

 

Wskazówka: Rynek ubezpieczeń jest dynamiczny. Dlatego jeżeli od dziesięciu lat opłacasz polisę w tym samym TU, istnieje ryzyko, że sporo… przepłacasz. Zmień to!

Dostępne produkty finansowe:

  • Ubezpieczenia komunikacyjne OC/AC/Assistance
  • Ubezpieczenia nieruchomości – domu i mieszkania
  • Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej prywatne
  • Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej obowiązkowe
  • Ubezpieczenie firmy

Czy na ubezpieczeniach można oszczędzić? Ze mną tak.