Zabezpieczenie i inwestowanie oszczędności
Przejdź do kursu

Jeżeli na Twoim koncie bankowym znajduje się większa suma pieniędzy, nie powinieneś pozwolić im na nim pozostać (zwłaszcza jeśli jest niskooprocentowane!). Najlepszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie i inwestowanie oszczędności, by zarabiały na Ciebie samodzielnie. Ze względu na fakt wysokiej inflacji, instytucje finansowe prześcigają się w tworzeniu nowych produktów. Wachlarz sposobów na osiągnięcie zysku jest dziś szeroki i bardzo łatwo się w nim zgubić. Zwłaszcza gdy nie ma się doświadczenia w inwestowaniu oraz orientacji w produktach bankowych (przy czym ciągle pojawiają się nowe!).

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą?

Współpracując z klientami wyznaję zasadę dywersyfikowania kapitału. Dlatego dobieram różne różne rozwiązania, które spełniają określone cele. Poniżej opisuję je w skrócie:

Pierwszym krokiem jest posiadanie konta bankowego. To dzięki niemu płacisz rachunki oraz otrzymujesz pensję. Konto bankowe powinno być przede wszystkim darmowe i wygodne. Pomyśl o nim teraz przez moment… Pamiętasz, kiedy je założyłeś? Czy wypłaty z bankomatu i przelewy są darmowe? A jego utrzymanie? Jeżeli nie, doradzę Ci wybór nowego banku, którego oferta będzie dla Ciebie bardziej opłacalna.

Drugim krokiem są lokaty terminowe, konta oszczędnościowe oraz fundusze pieniężne. To popularne i bezpieczne formy gromadzenia kapitału. W ich ramach warto mieć tzw. poduszkę finansową, która będzie stanowiła zabezpieczenie na czarną godzinę oraz realizować cele krótkoterminowe (np.: kupno auta lub organizacja wesela). Te pieniądze powinny być w każdej chwili nie tylko dostępne, ale i odpowiednio oprocentowane. W przeciwieństwie do Ciebie Twoje pieniądze nigdy nie powinny odpoczywać. Znajdę rozwiązanie oszczędnościowe, które będzie nie tylko elastyczne, ale i przynoszące zyski.

Jeżeli z Twoich środków zostają Ci nadwyżki finansowe, możesz pozwolić sobie na regularne i długofalowe oszczędzanie. Jeżeli chcesz gromadzić kapitał, przygotuję dla Ciebie idealne rozwiązanie oparte o Twoje preferencje oraz budżet. Pomogę Ci wybrać spośród wielu ofert lokat czy programów oszczędnościowych. Jesteś gotowy na niewielkie ryzyko? Z gąszcza ofert wybiorę dla Ciebie odpowiedni fundusz inwestycyjny.

A jeśli zgromadziłeś/aś już odpowiednią kwotę, to jako doradca przedstawię Ci kilka rozwiązań – gwarantowanych i inwestycyjnych. Ustalimy odpowiednią strategię i czas ulokowania oszczędności w odpowiednim rozwiązaniu finansowym: od nieruchomości, funduszy inwestycyjnych otwartych i zamkniętych, po obligacje korporacyjne czy inwestycje alternatywne. Wszystko zależy jednak od Twojego podejścia, akceptacji ryzyka oraz tego, czy chcesz zarządzać inwestycjami samodzielnie, czy raczej skorzystać z opieki doradcy inwestycyjnego.

Zainwestowałeś/-łaś już pewne środki. Co teraz?

Dość często okazuje się, że mógłbyś zarabiać na swoich oszczędnościach o wiele więcej, gdybyś nie trzymał ich w złych miejscach. Niskooprocentowane konta oszczędnościowe, lokaty terminowe lub nietrafione produkty albo fundusze inwestycyjne to problem wbrew pozorom wielu osób. Na szczęście w większości przypadków można temu zaradzić. Pomogę Ci wyciągnąć pieniądze z nietrafionych inwestycji, by ulokować je w rozwiązaniach dających lepsze perspektywy.

A jeśli masz już w swoim portfelu produkty inwestycyjne regularne lub jednorazowe bądź też fundusze inwestycyjne, to przedstawię Ci efektywne narzędzia służące do zarządzania nimi oraz udzielę dostępu do rekomendacji inwestycyjnych, dzięki którym będziesz mógł osiągnąć wyższą stopę zwrotu.

Co zyskasz dzięki współpracy poprzez wspólne zabezpieczenie i inwestowanie oszczędności?

 • Znajdę oszczędności w Twoim budżecie, dzięki którym będziesz mógł więcej oszczędzać
 • Opowiem Ci jak wygląda aktualnie sytuacja na rynkach kapitałowych i nieruchomościowych
 • Uzyskasz pomoc w wyciągnięciu pieniędzy z nietrafionych inwestycji (jeśli takie się zdarzyły)
 • Wspólnie omówimy i wybierzemy rozwiązania dopasowane do Twojej sytuacji zawodowo-finansowej

Ważne!

Nie ma jednego idealnego sposobu na trafioną inwestycję. Wszystko zależy od Twojego poziomu akceptacji ryzyka i wiedzy, jaką masz. Dlatego postaw na edukację finansową, a na początku drogi wybierz współpracę z doradcą.

Dostępne rozwiązania finansowe:

 • Fundusze Inwestycyjne Otwarte, Specjalistyczne, Zamknięte
 • Polisy inwestycyjne
 • Udziały w spółkach deweloperskich
 • Obligacje korporacyjne
 • Inwestycje w nieruchomości pod wynajem
 • Inwestycje w grunty budowlane
 • Inwestycje w grunty rolne