Ubezpieczenie na życie dla Ciebie i Twojej rodziny
Przejdź do kursu

Czym jest ubezpieczenie na życie? To świadome zabezpieczenie swoich najbliższych od ryzyk niepewnych (takich jak wypadek, choroba czy utrata zdolności do wykonywania zawodu) i pewnych, czyli śmierci. Ubezpieczenia niestety kojarzą się z agentami krążącymi po domach i „wciskającymi” drogie i nieefektywne ubezpieczenia na życie i III filar (pamiętasz?). Dziś jest to usługa, która opiera się przede wszystkim na analizie ryzyk finansowych, a następnie odpowiednim dobrze produktów, które te ryzyka zabezpieczają.

Ubezpieczenie to bycie przewidującym

Jeżeli niedawno stałeś się rodzicem, to doskonale zrozumiesz tę metaforę. Gdy byłeś singlem, jeździłeś trzydrzwiowym hatchbackiem. Kiedy założyłeś rodzinę, rozglądałeś się za bezpiecznym kombi. Tak samo wygląda sytuacja z ubezpieczeniami, które w zależności od Twojej sytuacji życiowej powinny się zmieniać na bieżąco.

Ubezpieczenie na życie to również możliwość pokrycia kosztów leczenia i dostęp do specjalistów. Polski system publicznego ubezpieczenia zdrowotnego mocno kuleje. W razie wypadku lub choroby przewlekłej koszty leczenia i rekonwalescencji pokrywasz najczęściej z własnych oszczędności. Ubezpieczenie na życie pozwala Ci nie naruszać tego kapitału lub zmusić do zaciągnięcia długu: u bliskich lub w banku.

Jak najlepiej dobrać ubezpieczanie na życie do swoich potrzeb?

Pierwszym krokiem jest analiza Twojej sytuacji na trzech poziomach: finansowym, rodzinnym i zawodowym. Po przeglądzie tych aspektów będę mógł dobrać dla Ciebie odpowiednią formą zabezpieczania. Dopasowanie odpowiedniej polisy będzie zależało od formy zatrudnienia (czy jest to umowa o pracę, umowa zlecenie/dzieło, czy prowadzisz działalność gospodarczą). Przedstawię Ci kilka opcji do wyboru, żeby dopasować składkę do Twoich możliwości finansowych.

Najważniejsza jest dla mnie rodzina

Rodzina daje Ci siłę i miłość, Ty zaś chcesz jej zapewnić bezpieczeństwo. Jednak myślenie o zabezpieczeniu najbliższych tylko w perspektywie dnia dzisiejszego nie może być odpowiedzialnym działaniem. Troszcząc się o bliskich, powinieneś/-naś myśleć o przyszłości, w której Ciebie zabraknie.

Dlatego jeśli masz już rodzinę, przygotuję polisę rodzinną, która jest dużo korzystniejsza niż zawieranie polis indywidualnych dla każdego z jej członków. Ubezpieczenie może dotyczyć spłaty kredytu, niespodziewanych wydatków czy utrzymania dotychczasowego standardu życia. Wszystko zależy od Ciebie.

Uprawiam sport

Zapewne liczysz się z tym, że uprawiając sport – zawodowo lub amatorsko – jesteś narażony na większe ryzyko. Konsekwencji wypadku jest wiele, jak chociażby konieczność pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacja, a nawet utrata całkowitej zdolności do wykonywania pracy lub zawodu. Tutaj samo ubezpieczenie NNW nie wystarczy. Znajdę dla Ciebie polisę, która zabezpieczy Cię przed kosztami rehabilitacji po kontuzji. Realizuj pasję bezpiecznie – dla siebie i bliskich.

Wykonuję wolny zawód

Reprezentujesz wolny zawód, taki jak lekarz, weterynarz, prawnik, artysta, informatyk czy architekt? Prawo pracy jest nieubłagane. Jeżeli jesteś lekarzem chirurgiem, wypadek, którego konsekwencją będzie trwałe uszkodzenie palców u rąk, spowoduje, że nie będziesz mógł wykonywać swojej pracy zawodowej. Jednak ZUS nie wyda Ci w takiej sytuacji orzeczenia o niezdolności do wykonywania zawodu. Wówczas zabezpieczyć może Cię tylko specjalistyczna polisa.

Dobiorę dedykowane rozwiązanie dla Twojej grupy zawodowej, które ochroni Cię przed utratą płynności finansowej w przypadku niezdolności do pracy.

Mam ubezpieczenie grupowe w pracy

Kilka milionów Polaków objęte jest grupowym ubezpieczeniem na życie. Dla kogo jest ono korzystne? Co zawiera? Czy jest sens za nie płacić? Jeśli masz taką polisę w swojej pracy, sprawdzę i doradzę Ci, czy opłaca się z niego korzystać.

Czy ubezpieczenie na życie w kredycie nie wystarczy?

Jeżeli od kilku lat masz kredyt hipoteczny, do którego musiałeś dokupić obowiązkowe ubezpieczenie, konieczna będzie jego analiza – zwłaszcza jeżeli Twoja sytuacja zawodowa lub rodzinna uległa zmianie. Polisy zawierane w ramach kredytu często są bardzo niekorzystne dla klienta oraz zawierają wiele wyłączeń. Być może w momencie brania kredytu, nie miałeś nawet czasu dobrze przyjrzeć się oferowanej polisie.

Sprawdzę w umowie, czy faktycznie jesteś odpowiednio zabezpieczony. Jeżeli będzie to możliwe, obniżę koszty tego ubezpieczenia, dobierając tańszą umowę oferowaną przez inne towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli się okaże, że możesz zrezygnować z ubezpieczeń bankowych, to po co przepłacać?

Dlaczego doradca finansowy, a nie agent ubezpieczeniowy?

Decydując się na współpracę z agentem ubezpieczeniowym, jesteś ograniczony do oferty tego jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. A co jeżeli nie odpowiada ono w 100% Twoim potrzebom, czyli np. zawiera wykluczenia w istotnych dla Ciebie obszarach życia? Czy kupując samochód, kierujesz się tylko jego marką, czy też parametrami technicznymi i ceną?

Wybór niezależnego doradcy finansowego to pewność dobrania odpowiedniego rozwiązania w odpowiedniej cenie, które skutecznie zapewni Ci odszkodowanie w sytuacji losowej.

Co zyskasz dzięki współpracy ze mną przy wyborze ubezpieczenia na życie?

 • Dokładną analizę Twojej sytuacji, potrzeb i ryzyk, które mogą spotkać Cię w życiu.
 • Gwarancję niezależności – w ofercie nie ograniczam się do jednego towarzystwa, ale oferuję Ci kilka ubezpieczeń oferowanych przez różne podmioty, korzystnych pod kątem finansowym.
 • Profesjonalną poradę na temat produktów ubezpieczeniowych, które aktualnie masz.
 • Dobór właściwych polis dla Ciebie i Twojej rodziny

Ważne!

Planując swoje życie nigdy nie przewidujemy czarnych scenariuszy. To błąd. Warto wyjść im naprzeciw jak najwcześniej szukając najbardziej optymalnych ubezpieczeń.

Dostępne produkty finansowe:

 • Ubezpieczenie rodzinne
 • Ubezpieczenie na życie ze stałą sumą ubezpieczenia (terminowe)
 • Ubezpieczenie na życie z malejącą sumą ubezpieczenia (pod kredyt)
 • Ubezpieczenie na życie ze zwrotem składki
 • Ubezpieczenie na życie i dożycie
 • Ubezpieczenie dla sportowców
 • Ubezpieczenia nowotworowe
 • Prywatna opieka zdrowotna
 • Ubezpieczenia dla dzieci
 • Ubezpieczenia dedykowane dla grup zawodowych
 • Prywatne L4 dla przedsiębiorców