Kredyt na rozwój firmy
Jako przedsiębiorca wiesz, jak ważny jest rozwój. By go sfinansować, możesz skorzystać z kapitału własnego lub obcego. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Inwestując własne środki, nie jesteś zobowiązany do spłaty długu. Jednak ile potrzebowałbyś czasu, by uzbierać odpowiednią kwotę potrzebną na sfinansowanie danej inwestycji? Pożyczka z banku to natychmiastowy zastrzyk gotówki, ale obciążony większym ryzykiem.
Jeżeli kredyt na rozwój firmy, to jaki?
Przede wszystkim mądry. Właściciele przedsiębiorstw często biorą kredyty w bankach, w których mają założone konta firmowe, licząc na lepsze warunki z racji bycia dochodowym klientem. Ta zasada jednak często się nie sprawdza i tym sposobem otrzymują drogą usługę. Zanim więc zdecydujesz się wziąć pożyczkę z banku, sprawdzę Twoje obroty, koszty i nadwyżki finansowe. Omówimy wspólnie cel inwestycji oraz sposoby jej sfinansowania, tj. rodzaj kredytu. Być może to, na co szukasz aktualnie funduszy, można zrealizować, wykorzystując alternatywne instrumenty finansowe dedykowane biznesowi?
Instytucje finansowe oferują obecnie wiele instrumentów, które zaspokajają codzienne potrzeby przedsiębiorców. Należą do nich m.in.: gwarancje wadialne przeznaczone dla producentów produktów, które są objęte gwarancją; leasing specjalistycznego oprogramowania (np.: graficznego, finansowego itp.) czy faktoring. Objaśnię Ci zasadę działania, wady oraz zalety poszczególnych rozwiązań, tak abyś mógł wybrać możliwie najlepszy produkt na zaspokojenie swoich potrzeb. Następnie znajdę i przygotuję dla Ciebie ofertę w najlepszej cenie.
Co należy ustalić przed zaciągnięciem zobowiązania?
- Przedmiot finansowania – na zakup bądź adaptację lokalu zwykle najlepiej zastosować kredyt ratalny. Co innego w przypadku biznesu sezonowego. Jeśli potrzebujesz wsparcia w gorszych miesiącach obrotowych, to najlepszy będzie kredyt obrotowy. Do każdego celu trzeba dobrać odpowiednie finansowanie.
- Potrzebną kwotę – planując inwestycję trzeba dobrze określić potrzebną kwotę finansowania. Czasami lepiej wziąć trochę większy kredyt i go potem nadpłacić, niż wnioskować w przyszłości o większą kwotę.
- Okres spłaty – najlepiej dopasować do cashflowu w firmie, planowanych przychodach i kosztach rozciągniętych w czasie
- Warunki dodatkowe – takie jak możliwość wcześniejszej spłaty, ubezpieczenie kredytu czy możliwość zawieszenia opłacania rat w trakcie spłaty zobowiązania
Co zyskasz dzięki współpracy jeśli wspólnie zaplanujemy kredyt na rozwój firmy??
- Sprawdzę i wyliczę zdolność kredytową Twojej firmy
- Znajdę możliwie najtańszy kredyt na sfinansowanie rozwoju
- Pomogę Ci w zgromadzeniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do zdobycia finansowania.
- Wynegocjuję z bankami preferencyjne warunki.
Ważne!
Dostępne produkty finansowe:
- Kredyt ratalny
- Kredyt firmowy
- Kredyt obrotowy
- Limit w koncie
- Kredyt odnawialny
- Kredyt inwestycyjny
- Kredyt deweloperski
- Leasing
- Faktoring
- Gwarancja bankowa