Case study

Zawsze powtarzam swoim klientom, że skoro nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości, to powinniśmy się przygotować na różne scenariusze. Idea planowania finansowego właśnie do tego sprowadza – żeby nic negatywnego nas nie zaskoczyło po drodze, a jeśli już tak się stanie, to żebyśmy byli przygotowani na najgorsze przynajmniej pod kątem finansowym. W trakcie 5 lat pracy jako doradca finansowy byłem świadkiem narodzin dzieci, śmierci, rozwodów, niespodziewanych bankructw, nowo założonych firm, rozpraw sądowych z bankami, niespodziewanych zmian miejsca zamieszkania czy pracy. Każda taka sytuacja może wpłynąć pozytywnie bądź negatywnie na finanse Klienta i jego rodziny. Poniżej opisuję najciekawsze historie moich Klientów. Ze względu na poufność danych imiona zostały zmienione.

Jak mój Klient zaoszczędził ok. 20 500 zł na kredycie?

W lipcu 2018r. zadzwonił do mnie pan Marek z pytaniem, czy zajmuję się kredytami gotówkowymi. Okazało się, że Klient miał otrzymać mieszkanie w darowiźnie, co wiązało się z zapłaceniem podatku w wysokości ok. 30 000 zł.

(czytaj więcej…)

Dlaczego doradziłem Klientowi zakup 5-ciu polis zamiast jednej?

Pan Rafał zadzwonił do mnie w styczniu 2017 z pytaniem, czy faktycznie mam dostęp do wielu towarzystw ubezpieczeniowych (tak zostałem opisany przez rekomendującą mnie osobę). Po potwierdzeniu tego założenia umówiliśmy się na spotkanie.

(czytaj więcej…)

Jak wypłaciliśmy kredyt hipoteczny dla Klienta po 6-ciu miesiącach walki z bankami?

Najczęściej czas uzyskania kredytu hipotecznego to 4 do 8 tygodni. W przypadku, który zaraz opiszę, sprawa ciągnęła się przez 6 miesięcy, ale oczywiście zakończyła się sukcesem.

(czytaj więcej…)

Dlaczego nie udało mi się ubezpieczyć
24-letniego Klienta?

Pierwsze podejście do ubezpieczeń mieliśmy z panem Maćkiem przy kredycie hipotecznym. Uzyskaliśmy kredyt na zakup mieszkania, więc wykupiliśmy przy okazji ubezpieczenie na wypadek śmierci, żeby zabezpieczyć rodzinę przed dziedziczeniem długu.

(czytaj więcej…)

Jak w kreatywny sposób odrabiamy straty na polisie u Klientki?

Po 5 latach oszczędzania w polisie inwestycyjnej, pani Anna nadal widziała duży minus na rachunku, więc postanowiła skontaktować się ze mną. Faktycznie 2 z 4 funduszy inwestycyjnych dużo straciły i wynik był na poziomie ok. 30% na minusie.

(czytaj więcej…)

Jak uzyskaliśmy kredyt hipoteczny, chociaż Klientce za 2 miesiące kończyła się umowa o pracę?

Panią Weronikę poznałem na targach nieruchomości. Wybrała już swoje mieszkanie i przyszła obejrzeć inne inwestycje, żeby upewnić się, że nie ma niczego lepszego dla niej. Po krótkiej rozmowie umówiliśmy się na spotkanie i analizę finansową.

(czytaj więcej…)

Jak Klient uzyskał odszkodowania z polisy firmowej 4 razy w trakcie roku?

Pan Tomek prowadzi firmę wykończeniowo-budowlaną. Zajmuje się montażem i instalacją elewacji na budynkach. W lutym 2018 roku wykupił polisę ze składką ok. 2000 zł rocznie, celem zabezpieczenia nieprzewidzianych zdarzeń i wypadków na budowie.

(czytaj więcej…)

JUŻ WKRÓTCE…
JUŻ WKRÓTCE…